Dünyanın En Küçük Acil Şarj Cihazı |

Dünyanın En Küçük Acil Şarj Cihazı

Dünyanın En Küçük Acil Şarj Cihazı

Hepimizi bildiği üzere akıllı telefonların en büyük problemlerinden birisi pil ömrünün çok kısa olması. İnternet ve çeşitli uygulamalar kullanıldığı için insanları bazen çileden çıkarabiliyor. Hele bir de internet ve sosyal medyada etkin bir insansanız sürekli telefonunuzu şarj etme ihtiyacı duyarsınız.

Yeni tasarlanan ve acil durumlarda imdadımıza koşabilecek bir şarj aleti geliştirildi. Mikro Yakıt Şarjı 20 ila 30 dakika kadar bir konuşma imkânı ve birkaç saat daha bekleme süresi kazandıracak şekilde tasarlanmış. Boyutlarına baktığımızda ise bozuk para büyüklüğünde diyebiliriz. Görünüm olarak da benzin bidonu şeklinde tasarlanmış olan bu taşınabilir Mikro Yakıt Şarjı, anahtarlık olarak da kullanılabilecek boyutlardadır.

Massachusetts merkezli Devotec Industries şirketinin yaratıcıları bu konuda şu açıklamada bulundular: “Beklenmedik bir gecikme olduğu zaman ve ya telefonunuzu tamamen şarj edemediğiniz zaman mükemmel bir üründür. Birkaç arama yapmak, iş e-maili göndermek ya da GPS ve Harita ile gideceğiniz yeri kolayca bulabilmek için harika bir acil durum şarjıdır.”

Yakıtı kullanmak için yapmanız gereken sadece güç düğmesini açın ve telefonunuza bağlayın. Hemen şarj olmaya başlayacaktır. 0.5 inç, 0.9 inç, ve1.3 inç ölçülerine sahip olan bu cihazın dünyanın en küçük cep telefonu şarjı olduğu söyleniyor.

Daha önce de birçok şirket taşınabilir ve acil durumlar için hayati öneme sahip şarj aletleri geliştirmişlerdi. Devotec şirketinin tasarladığı bu ürün sınıfının en küçük cihazı olduğu bir gerçek. Akıllı telefon üreten şirketler düşük pil ömürlerine bir çözüm buluncaya kadar mobil telefon kullanıcılarına bu cihazlar yardım edecek gibi görünüyor.

Yayınlayan Müjdat Temel / 3 yıl önce

Başlıklar

Mobil, Teknoloji

Etiketler

İnternet, Mobil, Akıllı Telefon, Sosyal Medya

Yorum Yok


BİZİ TAKİP EDİN

ÇOK KONUŞULANLAR