Samsung Galaxy S4: Özellikleri, Detayları ve Tüm Tahminler |

Samsung Galaxy S4: Özellikleri, Detayları ve Tüm Tahminler

Samsung Galaxy S4: Özellikleri, Detayları ve Tüm Tahminler

Samsung’un akıllı telefon pazarındaki yükselişi devam ediyor. Galaxy S2, Galaxy S3 ile Samsung’un akıllı telefon pazarında kullanıcılara sunduğu yenilikler dikkat çekerken; Galaxy S4’ün neler getireceğine dair detaylar şu anki teknoloji gündeminde en çok merak edilen konuların başında geliyor.

Bugüne kadar teknoloji fuarlarında duyurulmayan ve belirli bir kullanıcı kitlesine sahip olana kadar bu konudaki sürecini devam ettiren Samsung, Galaxy S4 için bu geleneğinden vazgeçmeyecek gibi görünüyor. 14 Mart’ta ABD’de New York’ta bir etkinlikle duyurulacağı belirtilen Samsung Galaxy S4 farklı detaylar ile adından söz ettirecek gibi… İşte size söylenti, beklenti ve gerçekler ile Galaxy S4’ün tüm detayları…

Galaxy S4 Çıkış Tarihi ve Rakipleri

Henüz detayları belli olmayan 14 Mart’taki etkinlikte tanıtılacağı tahmin edilen Galaxy S4’ün en yakın rakibi Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC’nin yeni cihazı One olarak görülüyor. Özellikle Samsung S3 kullanıcılarının ilgisini çekebileceği tahmin edilen HTC One’ın akıllı telefon pazarında son yılda ciddi karlılık kaybı yaşayan HTC’nin ne şekilde dönüş yapacağı konusunda belirleyici olacağı tahmin ediliyor.

Mart ayının ikinci haftasında duyurulacak olan Galaxy S4’ün Mayıs ayı civarında satışa sunulacağı belirtiliyor. Geniş ekran ve stylus deneyimi ile önemli bir yükseliş yakalayan Samsung’un Galaxy S4 ile stylus seçeneğini sunabileceğinden, farklı form faktörlere sahip olabileceğine kadar farklı konularda adından söz ettiriyor olması önemli bir detay olarak dikkat çekiyor.

Tamamıyla Yeni Bir Ekran

Akıllı telefonlarda ekran kalitesi kullanıcılar için vazgeçilmez bir değerlendirme kriteri haline geldiğini söyleyebiliriz. Galaxy S2 ile 4.3 inç genişliğinde AMOLED Plus ekran teknolojisini sunan Samsung, ekran konusunda fark edilir bir noktaya gelmiş; bu süreci Galaxy S3 ile 4.8 inç genişliğinde 306 piksel yoğunluğuna sahip şekilde devam ettirmişti.

Ekran teknolojileri başlamış olduğu noktadan çok daha iyi durumda olmasına rağmen gerek rekabet gerekse titiz kullanıcıların talepleri doğrultusunda her geçen gün ilerlemeye devam ediyor. Galaxy S4’ün daha iyi ekran ile satışa sunulacağı ortada iken bu konuda farklı söylentiler bulunuyor.

Samsung S4’ün esnek bir ekrana sahip olacağı, form faktörünün 5 inç ekran boyutuna göre değişebileceği söylentilerden birkaçı iken; S4’ün 1080p çözünürlüğe sahip bir ekranla geleceğine kesin gözle bakılıyor. Koreli teknoloji devinin CES 2013’te Full HD çözünürlüğe ve 440 PPI çözünürlüğe sahip FHD ekran teknolojisinin Galaxy S4 ile sunulup sunulmayacağı hep birlikte göreceğiz.

Ve Perde Arkasındaki Galaxy S4’ün Özellikleri

Galaxy S4’ün teknik özellikleri konusunda bugüne kadar pek çok söylentiyi duymuş, takipçisi olmuş olabilirsiniz. Örneğin, işlemci konusunda ARM’nin A15 mimarisi, dört çekirdekli Exynos 5440 seçeneği Galaxy S4 ve bugüne kadar ki söylentiler konusunda verebileceğimiz örnekler arasında yer alıyor.

Samsung’un CES 2013’te duyurmuş olduğu Exynos Octa Galaxy S4 ile piyasaya sürülebilecek yeni bir işlemci olarak değerlendiriliyor. Akıllı telefon pazarında çok çekirdekli işlemci yaklaşımının bir hayli şekil değiştirmesinin ötesinde pil tüketimi ve performans konusunda nasıl bir altyapı sunacağını hep birlikte göreceğiz.

1.8 GHz sekiz çekirdekli işlemci, 2 GB RAM ve 32 GB dahili hafızaya sahip olacağı tahmin edilen Galaxy S4, Android 4.2.1 işletim sistemi ile kullanıcılara sunulabilir. Samsung’un yeni amiral gemisi İşlemci ve bellek kapasitesinin ötesinde kablosuz şarj ve yakın alan iletişim teknolojisi (NFC) gibi popülaritesi artmakta olan teknolojilere sahip olabilir.

Peki Ama Diğer Detaylar?

Donanım özelliklerinin ötesinde Android işletim sistemi sürümü, pil ömrü özellikleri, kamera kapasitesi (belki de yeni kamera teknolojileri), malzeme ve işçilik özellikleri, tasarım gibi hakkında konuşulabilecek pek çok detay bulunuyor.

Tüm bu detaylar üzerine konuşarak hayali bir cihaz ortaya çıkarabilmek mümkün iken büyük bir beklentiye kapılmadan teknoloji meraklılarını yönlendirmeden detaylardan uzak durmak şu an için en doğru seçim gibi görünüyor.

Detaylar ne olursa olsun Samsung’un iPhone 5 karşısında adından söz ettirebilmek adına üzerinde çalışmış olduğu yeni teknolojileri Galaxy S4 ile sunması ihtimallerin başında geliyor. Yeni tasarım, yeni işlemci, yeni arayüz, yeni aksesuarlar ve daha fazlası: Samsung Galaxy S4’e hazır mısınız?

Yayınlayan Emin Çelik / 3 yıl önce

Başlıklar

Samsung, Samsung Galaxy

Etiketler

Teknoloji, Samsung Galaxy S4, Samsung, iPhone 5, HTC One, HTC, Galaxy S4, Galaxy S3, Android, Akıllı Telefon

Yorum Yok


BİZİ TAKİP EDİN

ÇOK KONUŞULANLAR