Sony’ nin En Şık Telefonu Xperia Z Geliyor |

Sony’ nin En Şık Telefonu Xperia Z Geliyor

Sony’ nin En Şık Telefonu Xperia Z Geliyor

Sony nihayet kendini aşarak, Xperia Z’ si ile büyük ekranlı Android telefonlar arasındaki yarışa dahil oldu. Uzun zamandır beklediğimiz bu cihaz sonunda CES 2013’ ten resmen tanıtıldı.

Sony Xperia Z için şu ana kadarki en zarif Android telefon diyebiliriz. 1080p Full HD 5 inç’ lik ekranından açma kapama tuşuna kadar kullandıkları bütün malzemeleri çok kaliteli.

Telefon, su ve toz geçirmezliğiyle, kalite ve dayanıklılığını gerçekten de hissettiriyor. Diğer Android telefonlarda baya yaygın olmasına rağmen bu cihazda hiç ucuz plastik kullanılmamış.

1.5 GHz hızındaki 4 çekirdekli Snapdragon işlemcisi 2 GB RAM’ le desteklenmiş Xperia Z için en hızlı Android telefon diyemesek de, sadece 7.9 mm kalınlığındaki gövdesiyle kesinlikle en ince ve en şık cihaz diyebiliriz. Örneğin LG Nexus 4’ ün de arka kapağının cam olmasına rağmen, Xperia Z’ ye göre inanılmaz ucuz ve parlak duruyor.

Xperia Z ile ilgili tek sıkıntı Sony’nin önceden karşılaştığımız yavaş çalışan ve problemli Android’ i. Ayrıca yine geçmişte Sony’ nin Android güncellemelerini piyasaya sürmekte çok yavaş kalması Xperia Z kullanıcıları için potansiyel bir sorun teşkil ediyor.

Sony bu hafta cihazı toz ve suya karşı dayanıklı ve diğerlerine göre bir nebze daha ince bir telefon olarak tanıtmasına rağmen Xperia Z’ nin fiyatının ne olacağını ve ne zaman kullanıma sunacağını henüz bildirmedi.

Yayınlayan Dilem Ayşıl / 4 yıl önce

Başlıklar

Teknoloji

Etiketler

LG Nexus, Android, Sony

Yorum Yok


BİZİ TAKİP EDİN

ÇOK KONUŞULANLAR